Panasonic Electronic Components ERJ-B2AJ111V
ERJ-B2AJ111V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-B2AJ111V
Brief Description
RES SMD 110 OHM 3/4W 1206 WIDE
Datasheet Download
ERJ-B2AJ111V.pdf
Availability of ERJ-B2AJ111V
QUANTITY
ERJ-B2AJ111V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-B2AJ111V
Internal Part NumberEIS-ERJ-B2AJ111V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-B2AJ111V
Related LinksERJ-B2, ERJ-B2AJ111V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-B2AJ111V Details Description
Related parts for ERJ-B2AJ111V
RES SMD 73.2KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1.5A DO204AC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3113K 4SMD datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf