Panasonic Electronic Components ERJ-B2AJ124V
ERJ-B2AJ124V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-B2AJ124V
Brief Description
RES SMD 120K OHM 3/4W 1206 WIDE
Datasheet Download
ERJ-B2AJ124V.pdf
Availability of ERJ-B2AJ124V
QUANTITY
ERJ-B2AJ124V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-B2AJ124V
Internal Part NumberEIS-ERJ-B2AJ124V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-B2AJ124V
Related LinksERJ-B2, ERJ-B2AJ124V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-B2AJ124V Details Description
Related parts for ERJ-B2AJ124V
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM MODULE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 1.8K OHM 6SIP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DPDT datasheet.pdf
GRND BLK ASSY RACK & PAN datasheet.pdf
OSC CMEMS 48.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf