Panasonic Electronic Components ERJ-B2AJ332V
ERJ-B2AJ332V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-B2AJ332V
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 3/4W 1206 WIDE
Datasheet Download
ERJ-B2AJ332V.pdf
Availability of ERJ-B2AJ332V
QUANTITY
ERJ-B2AJ332V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-B2AJ332V
Internal Part NumberEIS-ERJ-B2AJ332V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-B2AJ332V
Related LinksERJ-B2, ERJ-B2AJ332V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-B2AJ332V Details Description
Related parts for ERJ-B2AJ332V
IDC CABLE - MCE50K/MC50F/MCE50K datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS 14-20AWG SIZE 16 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1KVDC TH 1W 24-9V datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 24"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CABLE 25COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf