Panasonic Electronic Components ERJ-B2AJ432V
ERJ-B2AJ432V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-B2AJ432V
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 3/4W 1206 WIDE
Datasheet Download
ERJ-B2AJ432V.pdf
Availability of ERJ-B2AJ432V
QUANTITY
ERJ-B2AJ432V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-B2AJ432V
Internal Part NumberEIS-ERJ-B2AJ432V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-B2AJ432V
Related LinksERJ-B2, ERJ-B2AJ432V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-B2AJ432V Details Description
Related parts for ERJ-B2AJ432V
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
EDGE WIRE SADDLE datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 32POS datasheet.pdf
RES 4.22 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC LINEAR BROADBAND AMP 8TDFN datasheet.pdf
RES SMD 5.05KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
COUPLER 20 DB 1-2GHZ datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 100MHZ LVDS SMD datasheet.pdf