Panasonic Electronic Components ERJ-B2AJ681V
ERJ-B2AJ681V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-B2AJ681V
Brief Description
RES SMD 680 OHM 3/4W 1206 WIDE
Datasheet Download
ERJ-B2AJ681V.pdf
Availability of ERJ-B2AJ681V
QUANTITY
ERJ-B2AJ681V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-B2AJ681V
Internal Part NumberEIS-ERJ-B2AJ681V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-B2AJ681V
Related LinksERJ-B2, ERJ-B2AJ681V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-B2AJ681V Details Description
Related parts for ERJ-B2AJ681V
IDC CABLE - MSR24A/MC24G/MSR24A datasheet.pdf
FUSE 900A 550V 1GKN/50 AR datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V X7R AXIAL datasheet.pdf
8359-2 INSULATION ANVIL datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
GROMMET EDGE SLOT NYLON NATURAL datasheet.pdf
CONN FEMALE 7POS CONTACT INSERT datasheet.pdf