Panasonic Electronic Components ERJ-B2BF3R3V
ERJ-B2BF3R3V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-B2BF3R3V
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
ERJ-B2BF3R3V.pdf
Availability of ERJ-B2BF3R3V
QUANTITY
ERJ-B2BF3R3V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-B2BF3R3V
Internal Part NumberEIS-ERJ-B2BF3R3V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-B2BF3R3V
Related LinksERJ-B2, ERJ-B2BF3R3V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-B2BF3R3V Details Description
Related parts for ERJ-B2BF3R3V
CONN RCPT .100" 10POS TIN PCB datasheet.pdf
KIT LED 5MM MULTI COLOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
SENS IR PROXIMITY AMB LT 10QFN datasheet.pdf
OSC MEMS 96.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC MPU E600 DUAL CORE 1023FCCBGA datasheet.pdf
CAP FILM 0.0075UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf