Panasonic Electronic Components ERJ-B2BJ3R3V
ERJ-B2BJ3R3V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-B2BJ3R3V
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
ERJ-B2BJ3R3V.pdf
Availability of ERJ-B2BJ3R3V
QUANTITY
ERJ-B2BJ3R3V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-B2BJ3R3V
Internal Part NumberEIS-ERJ-B2BJ3R3V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-B2BJ3R3V
Related LinksERJ-B2, ERJ-B2BJ3R3V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-B2BJ3R3V Details Description
Related parts for ERJ-B2BJ3R3V
TRIMMER 50 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 1GBIT 3.75NS 92BGA datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 2A DO220AA datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK BKWY 3POS datasheet.pdf
RES 68K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1.5UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 4.7K OHM 11SIP datasheet.pdf
FILTER EMI 47PF 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf