Panasonic Electronic Components ERJ-B2BJR33V
ERJ-B2BJR33V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-B2BJR33V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.33 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
ERJ-B2BJR33V.pdf
Availability of ERJ-B2BJR33V
QUANTITY
ERJ-B2BJR33V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-B2BJR33V
Internal Part NumberEIS-ERJ-B2BJR33V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.33
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-B2BJR33V
Related LinksERJ-B2, ERJ-B2BJR33V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-B2BJR33V Details Description
Related parts for ERJ-B2BJR33V
CONN D-SUB GASKET RFI 9POS TIN datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
GUIDE RECEP MOD PRESS-PEG 12MM datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V 6DFN datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
HEATSHRINK 88.9/17.1MM-48" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
MICRO 51C P 6" WHT NI datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 500MW SOD123 datasheet.pdf