Panasonic Electronic Components ERJ-B2BJR91V
ERJ-B2BJR91V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-B2BJR91V
Brief Description
RES SMD 0.91 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
ERJ-B2BJR91V.pdf
Availability of ERJ-B2BJR91V
QUANTITY
ERJ-B2BJR91V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-B2BJR91V
Internal Part NumberEIS-ERJ-B2BJR91V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.91
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-B2BJR91V
Related LinksERJ-B2, ERJ-B2BJR91V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-B2BJR91V Details Description
Related parts for ERJ-B2BJR91V
CAP TANT 470UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 50V 35A MB datasheet.pdf
RES SMD 43.2OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 28V 63W NI780S datasheet.pdf
CAP CER 2.8PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 4POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
LUG ALUMINUM 2 HOLE datasheet.pdf
4 X 16 85 OHM BP INSERT TOOL datasheet.pdf