Panasonic Electronic Components ERJ-B2CJR033V
ERJ-B2CJR033V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-B2CJR033V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.033 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
ERJ-B2CJR033V.pdf
Availability of ERJ-B2CJR033V
QUANTITY
ERJ-B2CJR033V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-B2CJR033V
Internal Part NumberEIS-ERJ-B2CJR033V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.033
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-B2CJR033V
Related LinksERJ-B2, ERJ-B2CJR033V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-B2CJR033V Details Description
Related parts for ERJ-B2CJR033V
CAP TANT 680UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
GDT 400V 15% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
NSCC PIN CONN 1.5 BLK 3CKT datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.1A 72 MOHM SMD datasheet.pdf
RAIL ASSY F/B SZ 7 M81714/5-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf