Panasonic Electronic Components ERJ-B2CJR033V
ERJ-B2CJR033V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-B2CJR033V
Brief Description
RES SMD 0.033 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
ERJ-B2CJR033V.pdf
Availability of ERJ-B2CJR033V
QUANTITY
ERJ-B2CJR033V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-B2CJR033V
Internal Part NumberEIS-ERJ-B2CJR033V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.033
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package0612
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-B2CJR033V
Related LinksERJ-B2, ERJ-B2CJR033V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-B2CJR033V Details Description
Related parts for ERJ-B2CJR033V
RES ARRAY 7 RES 1.5K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.58GHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 6.2MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 8CH 20-SSOP datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 48POS 5.08MM datasheet.pdf
IC MCU 64K FLASH 1K RAM 28DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 70W datasheet.pdf