Panasonic Electronic Components ERJ-B3BFR22V
ERJ-B3BFR22V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-B3BFR22V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.22 OHM 1/2W 0805 WIDE
Datasheet Download
ERJ-B3BFR22V.pdf
Availability of ERJ-B3BFR22V
QUANTITY
ERJ-B3BFR22V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-B3BFR22V
Internal Part NumberEIS-ERJ-B3BFR22V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package0508
Size / Dimension0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-B3BFR22V
Related LinksERJ-B3, ERJ-B3BFR22V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-B3BFR22V Details Description
Related parts for ERJ-B3BFR22V
RES SMD 1.54K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 800MA 250VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC RCVR LVDS 2CH 8SOIC datasheet.pdf
1.27MM PF LOPRO IDT B-IN STKT datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 26AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 2.3NH 450MA 250 MOHM datasheet.pdf