Panasonic Electronic Components ERJ-B3BJR82V
ERJ-B3BJR82V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-B3BJR82V
Brief Description
RES SMD 0.82 OHM 1/2W 0805 WIDE
Datasheet Download
ERJ-B3BJR82V.pdf
Availability of ERJ-B3BJR82V
QUANTITY
ERJ-B3BJR82V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-B3BJR82V
Internal Part NumberEIS-ERJ-B3BJR82V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.82
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package0508
Size / Dimension0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-B3BJR82V
Related LinksERJ-B3, ERJ-B3BJR82V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-B3BJR82V Details Description
Related parts for ERJ-B3BJR82V
EMITTER IR 880NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
PLUG 50POS STRAIGHT TERM 1 ROW datasheet.pdf