Panasonic Electronic Components ERJ-L03UF75MV
ERJ-L03UF75MV picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-L03UF75MV
Brief Description
RES SMD 0.075 OHM 1% 1/5W 0603
Datasheet Download
ERJ-L03UF75MV.pdf
Availability of ERJ-L03UF75MV
QUANTITY
ERJ-L03UF75MV Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-L03UF75MV
Internal Part NumberEIS-ERJ-L03UF75MV
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.075
Tolerance±1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-L03UF75MV
Related LinksERJ-L0, ERJ-L03UF75MV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-L03UF75MV Details Description
Related parts for ERJ-L03UF75MV
OSC XO 24.000MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 8SOIC datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T412 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A datasheet.pdf
MOD RFID 1-PORT NANO SMD GEN2 datasheet.pdf
SHIELD TERMINATOR datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 SKT RECP datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf