Panasonic Electronic Components ERJ-L12KJ22MU
ERJ-L12KJ22MU picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-L12KJ22MU
Brief Description
RES SMD 0.022 OHM 5% 1/2W 1812
Datasheet Download
ERJ-L12KJ22MU.pdf
Availability of ERJ-L12KJ22MU
QUANTITY
ERJ-L12KJ22MU Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-L12KJ22MU
Internal Part NumberEIS-ERJ-L12KJ22MU
LED Lighting Components
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingDigi-Reel®
Resistance (Ohms)0.022
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-L12KJ22MU
Related LinksERJ-L1, ERJ-L12KJ22MU Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-L12KJ22MU Details Description
Related parts for ERJ-L12KJ22MU
Crystal 75.0000kHz 30ppm 12.5pF -10°C - 60°C Surface Mount Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
RES 350 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% 2910 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 132 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
UPPER STRIPPER BLADE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 200MHZ 6SOT23 datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 3UF RADIAL datasheet.pdf