Panasonic Electronic Components ERJ-P06F3301V
ERJ-P06F3301V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P06F3301V
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P06F3301V.pdf
Availability of ERJ-P06F3301V
QUANTITY
ERJ-P06F3301V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P06F3301V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P06F3301V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesERJ
PackagingDigi-Reel®
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P06F3301V
Related LinksERJ-P0, ERJ-P06F3301V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P06F3301V Details Description
Related parts for ERJ-P06F3301V
REG SW 8V 2A HORZ datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
IC LNA DTV UHF/VHF 5SMINI datasheet.pdf
39 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 6A TO-3P datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
26500 12C 12#20 S PLUG AN LC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.1A SYNC SOT23 datasheet.pdf