Panasonic Electronic Components ERJ-P06J910V
ERJ-P06J910V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P06J910V
Brief Description
RES SMD 91 OHM 5% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P06J910V.pdf
Availability of ERJ-P06J910V
QUANTITY
ERJ-P06J910V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P06J910V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P06J910V
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P06J910V
Related LinksERJ-P0, ERJ-P06J910V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P06J910V Details Description
Related parts for ERJ-P06J910V
TOOL POSITIONER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.8A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
IC AMP QUAD BRIDGE FLEXIWATT25 datasheet.pdf
OSC OCXO 20.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8SMD GW datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES GLSSIDE ROTARY datasheet.pdf
LED MINI ZENIGATA datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
SILICON WIRE 24AWG YL 500' datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf