Panasonic Electronic Components ERJ-P08J204V
ERJ-P08J204V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P08J204V
Brief Description
RES SMD 200K OHM 5% 2/3W 1206
Datasheet Download
ERJ-P08J204V.pdf
Availability of ERJ-P08J204V
QUANTITY
ERJ-P08J204V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P08J204V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P08J204V
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.667W, 2/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P08J204V
Related LinksERJ-P0, ERJ-P08J204V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P08J204V Details Description
Related parts for ERJ-P08J204V
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 3A TO220AC datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY W GUIDES datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
IC OFF-LINE SWITCH PWM 7SIP datasheet.pdf
MODULE FEMALE CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 100MHZ 8WSOP datasheet.pdf
RES 6.2M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.7KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf