Panasonic Electronic Components ERJ-P14J154U
ERJ-P14J154U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P14J154U
Brief Description
RES SMD 150K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-P14J154U.pdf
Availability of ERJ-P14J154U
QUANTITY
ERJ-P14J154U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P14J154U
Internal Part NumberEIS-ERJ-P14J154U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P14J154U
Related LinksERJ-P1, ERJ-P14J154U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P14J154U Details Description
Related parts for ERJ-P14J154U
CONN HEADER 32POS .100 SGL SMD datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE 4A 30V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
HAND CRIMP TOOL FOR MIX-TEK COAX datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 22MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf