Panasonic Electronic Components ERJ-P14J432U
ERJ-P14J432U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P14J432U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-P14J432U.pdf
Availability of ERJ-P14J432U
QUANTITY
ERJ-P14J432U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P14J432U
Internal Part NumberEIS-ERJ-P14J432U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P14J432U
Related LinksERJ-P1, ERJ-P14J432U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P14J432U Details Description
Related parts for ERJ-P14J432U
RELAY TELECOM DPDT 1A 6V datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC PLL ZD BUFFER HS 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.49 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 500MW SOD123 datasheet.pdf