Panasonic Electronic Components ERJ-P14J621U
ERJ-P14J621U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P14J621U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 620 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-P14J621U.pdf
Availability of ERJ-P14J621U
QUANTITY
ERJ-P14J621U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P14J621U
Internal Part NumberEIS-ERJ-P14J621U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P14J621U
Related LinksERJ-P1, ERJ-P14J621U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P14J621U Details Description
Related parts for ERJ-P14J621U
JUMPER-H1504TR/A3048L/H1504TR12" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1GHZ 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 600MA 60 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" T/H GOLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 670MA 510 MOHM datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 GE/SW datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf