Panasonic Electronic Components ERJ-P14J621U
ERJ-P14J621U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P14J621U
Brief Description
RES SMD 620 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-P14J621U.pdf
Availability of ERJ-P14J621U
QUANTITY
ERJ-P14J621U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P14J621U
Internal Part NumberEIS-ERJ-P14J621U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P14J621U
Related LinksERJ-P1, ERJ-P14J621U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P14J621U Details Description
Related parts for ERJ-P14J621U
IC REDRIVER ETHERNET 4CH 100QFP datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO VM 16SSOP datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY FUSE HLDR PNL 10A datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 80W datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 150V 18A TO263AB datasheet.pdf
OSC XO 21.53MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS W/PIN BOX datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
A22TK-2LR-01-K01 datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 8SON datasheet.pdf