Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF1022V
ERJ-P6WF1022V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF1022V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10.2K OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF1022V.pdf
Availability of ERJ-P6WF1022V
QUANTITY
ERJ-P6WF1022V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF1022V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF1022V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors
Hot New Technologies
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF1022V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF1022V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF1022V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF1022V
FIXED IND 12UH 210MA 2.7 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 35.7 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V 1111 datasheet.pdf
TAPE SOLVENT RESISTANT 3" X 60YD datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 0.5A SOT-23 datasheet.pdf
RELAY SSR 240VAC 5A SIP AC OUT datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5V IN 12V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 1.43M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
METAL TOGGLE SWITCH- ON/OFF 15A datasheet.pdf