Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF1071V
ERJ-P6WF1071V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF1071V
Brief Description
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF1071V.pdf
Availability of ERJ-P6WF1071V
QUANTITY
ERJ-P6WF1071V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF1071V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF1071V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.07k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF1071V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF1071V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF1071V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF1071V
JUMPER-H9992TR/A3047V/X 4" datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 18 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.039 OHM 5% 2W 4527 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 78 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 36POS PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 2500PF 7.5KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf