Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF1073V
ERJ-P6WF1073V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF1073V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 107K OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF1073V.pdf
Availability of ERJ-P6WF1073V
QUANTITY
ERJ-P6WF1073V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF1073V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF1073V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors
Hot New Technologies
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF1073V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF1073V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF1073V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF1073V
CONN SEC II 50 POS 125 C/L datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
2.00MM PITCH DIL FEMALE CRIMP datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG SLATE 100' datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf