Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF1182V
ERJ-P6WF1182V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF1182V
Brief Description
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF1182V.pdf
Availability of ERJ-P6WF1182V
QUANTITY
ERJ-P6WF1182V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF1182V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF1182V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF1182V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF1182V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF1182V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF1182V
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44VQFP datasheet.pdf
IC INTEGRATED PC CARD 216-BGA datasheet.pdf
CONN TERM BLK 2POS 5MM ANGLED datasheet.pdf
BOARD EVAL 73S1217F CBL/DOC/CD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 200MA 12V datasheet.pdf
LENS ARRAY ROUND 7 POS 38MM D 10 datasheet.pdf
RES 220K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf