Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF1330V
ERJ-P6WF1330V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF1330V
Brief Description
RES SMD 133 OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF1330V.pdf
Availability of ERJ-P6WF1330V
QUANTITY
ERJ-P6WF1330V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF1330V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF1330V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF1330V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF1330V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF1330V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF1330V
CARD EDGE 26POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50K OHM 5% 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
5058/W (2) 505SW-1 & 2 505SW-2 datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 9.5A 6 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 578MA 600 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ADAPTER DIP-40 TO QFP-100 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 65W datasheet.pdf