Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF1910V
ERJ-P6WF1910V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF1910V
Brief Description
RES SMD 191 OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF1910V.pdf
Availability of ERJ-P6WF1910V
QUANTITY
ERJ-P6WF1910V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF1910V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF1910V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF1910V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF1910V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF1910V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF1910V
Crystal 16.000312MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CAP END PWR LD/LDP/CD10 IVORY datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 2.7A SC-70-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .030M 25POS datasheet.pdf
PTC THERMISTOR B 1084-A 120-K151 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf