Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF19R6V
ERJ-P6WF19R6V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF19R6V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF19R6V.pdf
Availability of ERJ-P6WF19R6V
QUANTITY
ERJ-P6WF19R6V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF19R6V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF19R6V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors
Hot New Technologies
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF19R6V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF19R6V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF19R6V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF19R6V
IDC CABLE - MKR40K/MC40G/MCE40K datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 70NS 32TSOP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 75MHZ 10VSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X8R 0603 datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
VARISTOR 558V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 200V SMD datasheet.pdf