Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF19R6V
ERJ-P6WF19R6V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF19R6V
Brief Description
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF19R6V.pdf
Availability of ERJ-P6WF19R6V
QUANTITY
ERJ-P6WF19R6V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF19R6V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF19R6V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF19R6V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF19R6V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF19R6V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF19R6V
FIXED IND 18UH 140MA 3.1 OHM TH datasheet.pdf
RES METAL OX 5W 1.5K OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf