Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF2213V
ERJ-P6WF2213V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF2213V
Brief Description
RES SMD 221K OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF2213V.pdf
Availability of ERJ-P6WF2213V
QUANTITY
ERJ-P6WF2213V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF2213V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF2213V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF2213V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF2213V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF2213V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF2213V
CONN EDGE DUAL .100 DIP 80POS datasheet.pdf
RES SMD 887K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TVS DIODE 94VWM 152VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 127 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN DIP 50POS .1" X .1" TIN datasheet.pdf