Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF3651V
ERJ-P6WF3651V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF3651V
Brief Description
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF3651V.pdf
Availability of ERJ-P6WF3651V
QUANTITY
ERJ-P6WF3651V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF3651V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF3651V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF3651V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF3651V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF3651V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF3651V
THERMISTOR NTC 47K 3% 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 3.5MM datasheet.pdf
DISC-INSUL CRIMP ADJ datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
DIODE GPP 1PH 4A 50V GBL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 15A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 0.18 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf