Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF4320V
ERJ-P6WF4320V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF4320V
Brief Description
RES SMD 432 OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF4320V.pdf
Availability of ERJ-P6WF4320V
QUANTITY
ERJ-P6WF4320V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF4320V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF4320V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF4320V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF4320V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF4320V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF4320V
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf