Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF5230V
ERJ-P6WF5230V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF5230V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 523 OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF5230V.pdf
Availability of ERJ-P6WF5230V
QUANTITY
ERJ-P6WF5230V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF5230V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF5230V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors
Hot New Technologies
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF5230V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF5230V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF5230V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF5230V
DISPENSER WIRE TRI W/50'EA WIRE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 20W datasheet.pdf
BNC MALE-MINIGRABBER TEST CLIP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 80MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2A 105 MOHM SMD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 0.50MM 32POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BOX ALUM BLUE 2.36"L X 1.67"W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V AXIAL datasheet.pdf