Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF6341V
ERJ-P6WF6341V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF6341V
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF6341V.pdf
Availability of ERJ-P6WF6341V
QUANTITY
ERJ-P6WF6341V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF6341V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF6341V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF6341V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF6341V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF6341V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF6341V
CONN HEADER .100 SINGL STR 16POS datasheet.pdf
IC INVERTER 5TSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 88MA 7.3 OHM TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 200MW SOD323 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
05 FPC HSG ASSY 22CKT EMBSTP PKG datasheet.pdf
CONN HDR 25POS 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf