Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF64R9V
ERJ-P6WF64R9V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF64R9V
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF64R9V.pdf
Availability of ERJ-P6WF64R9V
QUANTITY
ERJ-P6WF64R9V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF64R9V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF64R9V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF64R9V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF64R9V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF64R9V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF64R9V
SSR OCMOS FET 150MA NO 6-SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 90KHZ RRO 5SSOP datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER DIP TO PLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A datasheet.pdf
GT 47C 7#12 40#16 SKT PLUG RTA datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 300PF 100V 5% NP0 1210 datasheet.pdf