Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF8873V
ERJ-P6WF8873V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF8873V
Brief Description
RES SMD 887K OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF8873V.pdf
Availability of ERJ-P6WF8873V
QUANTITY
ERJ-P6WF8873V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF8873V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF8873V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF8873V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF8873V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF8873V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF8873V
Crystal 11.0592MHz 30ppm 20pF 30 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 1A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
30A 120/208 PLUG ASSY - YEL ECM datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CONN SOCKET 36 POS METRIMATE datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf