Panasonic Electronic Components ERJ-P6WF9532V
ERJ-P6WF9532V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WF9532V
Brief Description
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WF9532V.pdf
Availability of ERJ-P6WF9532V
QUANTITY
ERJ-P6WF9532V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WF9532V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WF9532V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WF9532V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WF9532V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WF9532V Details Description
Related parts for ERJ-P6WF9532V
CONN HSG RCPT 5POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
LED SUPER FLUX 3MM ROUND datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
10+10 WAY HORIZ PIN HEADER datasheet.pdf
SL 5.08HC/05/180 3.2SN BK BX datasheet.pdf
CABLE 12POS .100 JUMPER 4 INCH datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 0.16W 2512 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A SC59 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
UC 2-LYR RBBR MAT SY BL .080''X3 datasheet.pdf
MOD IGBT SLLIMM 15A 600V 25SDIP datasheet.pdf