Panasonic Electronic Components ERJ-P6WJ130V
ERJ-P6WJ130V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WJ130V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 13 OHM 5% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WJ130V.pdf
Availability of ERJ-P6WJ130V
QUANTITY
ERJ-P6WJ130V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WJ130V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WJ130V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors
Hot New Technologies
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WJ130V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WJ130V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WJ130V Details Description
Related parts for ERJ-P6WJ130V
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
LED PANEL IND 5V 15MA RED datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 64POS GOLD datasheet.pdf
HOTGAS NOZZLE 29.0X21.0 WQB3000 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
RES 29 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf