Panasonic Electronic Components ERJ-P6WJ390V
ERJ-P6WJ390V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WJ390V
Brief Description
RES SMD 39 OHM 5% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WJ390V.pdf
Availability of ERJ-P6WJ390V
QUANTITY
ERJ-P6WJ390V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WJ390V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WJ390V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WJ390V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WJ390V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WJ390V Details Description
Related parts for ERJ-P6WJ390V
CONN HEADER VERT .100 10POS 30AU datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
SSR MOUNTING HARDWARE KIT datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
RES SMD 18.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVPECL HIGH 25PPM datasheet.pdf
PATCH CABLE RJ45 M/M BLACK 15' datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28UQFN datasheet.pdf
TV 11C 11#16 SKT PLUG datasheet.pdf
22000UF 6,3V 22X35 datasheet.pdf