Panasonic Electronic Components ERJ-P6WJ471V
ERJ-P6WJ471V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-P6WJ471V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 470 OHM 5% 1/2W 0805
Datasheet Download
ERJ-P6WJ471V.pdf
Availability of ERJ-P6WJ471V
QUANTITY
ERJ-P6WJ471V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-P6WJ471V
Internal Part NumberEIS-ERJ-P6WJ471V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors
Hot New Technologies
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-P6WJ471V
Related LinksERJ-P6, ERJ-P6WJ471V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-P6WJ471V Details Description
Related parts for ERJ-P6WJ471V
TRANS PNP 40V 0.6A SOT23 datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR SMPS CM 7DIP datasheet.pdf
OSC XO 134.217728MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FAN BLOWER 40X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
RES 330K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf