Panasonic Electronic Components ERJ-PA2F2201X
ERJ-PA2F2201X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA2F2201X
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/5W 0402
Datasheet Download
ERJ-PA2F2201X.pdf
Availability of ERJ-PA2F2201X
QUANTITY
ERJ-PA2F2201X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA2F2201X
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA2F2201X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA2F2201X
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA2F2201X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA2F2201X Details Description
Related parts for ERJ-PA2F2201X
RES SMD 1.87K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP CER 130PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 27.4K OHM 1% 30W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CABLE 20COND 16AWG SHLD 500' datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 5.5NS 44VQFP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS BOX MNT PIN datasheet.pdf