Panasonic Electronic Components ERJ-PA2F3302X
ERJ-PA2F3302X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA2F3302X
Brief Description
RES SMD 33K OHM 1% 1/5W 0402
Datasheet Download
ERJ-PA2F3302X.pdf
Availability of ERJ-PA2F3302X
QUANTITY
ERJ-PA2F3302X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA2F3302X
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA2F3302X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA2F3302X
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA2F3302X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA2F3302X Details Description
Related parts for ERJ-PA2F3302X
TRANS PNP 30V 1A SOT-223 datasheet.pdf
RES SMD 3.16KOHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf