Panasonic Electronic Components ERJ-PA2J221X
ERJ-PA2J221X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA2J221X
Brief Description
RES SMD 220 OHM 5% 1/5W 0402
Datasheet Download
ERJ-PA2J221X.pdf
Availability of ERJ-PA2J221X
QUANTITY
ERJ-PA2J221X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA2J221X
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA2J221X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA2J221X
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA2J221X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA2J221X Details Description
Related parts for ERJ-PA2J221X
IDC CABLE - MKC34K/MC34G/MCE34K datasheet.pdf
MKR WIRE CLIP ON B/W 300 PC datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 10W TDSCDMA 5MCOB datasheet.pdf
Crystal 10.0000MHz 30ppm 18pF 45 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN DSUB 18POS SOCKET datasheet.pdf