Panasonic Electronic Components ERJ-PA2J684X
ERJ-PA2J684X picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA2J684X
Brief Description
RES SMD 680K OHM 5% 1/5W 0402
Datasheet Download
ERJ-PA2J684X.pdf
Availability of ERJ-PA2J684X
QUANTITY
ERJ-PA2J684X Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA2J684X
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA2J684X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.2W, 1/5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA2J684X
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA2J684X Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA2J684X Details Description
Related parts for ERJ-PA2J684X
RES SMD 1.5K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V D2PAK datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 17VC SOT25 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
MODULAR DBL DOOR ENCL datasheet.pdf
IC FPGA 246 I/O 484FBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 192MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN SOCKET .100" 64POS datasheet.pdf