Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D1021V
ERJ-PA3D1021V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D1021V
Brief Description
RES SMD 1.02K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D1021V.pdf
Availability of ERJ-PA3D1021V
QUANTITY
ERJ-PA3D1021V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D1021V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D1021V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.02k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D1021V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D1021V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D1021V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D1021V
VARISTOR 198V 10KA DISC 24MM datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHITE 2SMD datasheet.pdf
Z-PACK HS3 HDR ASSY 30P LH FT datasheet.pdf
GASKET FOR 1590Z SERIES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 775 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf