Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D10R5V
ERJ-PA3D10R5V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D10R5V
Brief Description
RES SMD 10.5 OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D10R5V.pdf
Availability of ERJ-PA3D10R5V
QUANTITY
ERJ-PA3D10R5V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D10R5V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D10R5V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D10R5V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D10R5V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D10R5V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D10R5V
SENSOR PRES 5PSID 0-50MV 8-DIP datasheet.pdf
IC TXRX T1/E1/J1 1-CHIP 100CSBGA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A SFLAT datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 8POS 2.54MM datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 7POS SNGL SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB16 M40 datasheet.pdf
HDI SMPR 080F 076O BENCH CUT datasheet.pdf