Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D1241V
ERJ-PA3D1241V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D1241V
Brief Description
RES SMD 1.24K OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D1241V.pdf
Availability of ERJ-PA3D1241V
QUANTITY
ERJ-PA3D1241V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D1241V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D1241V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.24k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D1241V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D1241V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D1241V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D1241V
CAP CER 39PF 16V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE10 datasheet.pdf
MBXL R/A HDR 8HDP+20S+5LP datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 815MA 295 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf