Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D12R7V
ERJ-PA3D12R7V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D12R7V
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 12.7 OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D12R7V.pdf
Availability of ERJ-PA3D12R7V
QUANTITY
ERJ-PA3D12R7V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D12R7V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D12R7V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-PA3D12R7V
Related LinksERJ-PA, ERJ-PA3D12R7V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-PA3D12R7V Details Description
Related parts for ERJ-PA3D12R7V
COMPUTER SNGLBD BL2110 FRCTN512K datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 3.3V 13.2W OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
HEAT SHRINK .75" BLACK 100FT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 70A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
VARISTOR 900V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf