Panasonic Electronic Components ERJ-PA3D1370V
ERJ-PA3D1370V picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-PA3D1370V
Brief Description
RES SMD 137 OHM 0.5% 1/4W 0603
Datasheet Download
ERJ-PA3D1370V.pdf
Availability of ERJ-PA3D1370V
QUANTITY
ERJ-PA3D1370V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-PA3D1370V
Internal Part NumberEIS-ERJ-PA3D1370V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.018" (0.45mm)